Przekaż 1% podatku Przekaż dowolną kwotę darowizny

Dla firm

Biznes odpowiedzialny społecznie

Corporate Social Responsibility - to odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo. Tak również określane są działania i decyzje firm, które wpływają na społeczeństwo i środowisko naturalne. Przedsiębiorstwa powinny postępować etycznie i w sposób przejrzysty, aby przyczyniały się do zrównoważonego rozwoju, w tym dobrobytu i zdrowia. To postępowanie powinno uwzględniać potrzeby m.in. pracowników, klientów i dostawców, być zgodne z obowiązującym prawem i zintegrowane z działaniami samej organizacji.

Dlaczego warto?

Przedsiębiorstwo, które wdrożyło społeczną odpowiedzialność do swojej strategii zyskuje bardzo wiele. Jego wizerunek jest lepszy, firmy i inwestorzy cenią sobie przejrzysty sposób zarządzania i dobre relacje z otoczeniem. Cieszy się też większą lojalnością klientów i pracowników. Dzięki kodeksom etycznym, programom społecznym, dbałości o środowisko rośnie zadowolenie z pracy, a sama firma pozyskuje i utrzymuje lepszych pracowników. Wzrasta również konkurencyjność firmy i poziom jej kultury organizacyjnej.

 

 

Darowizny pieniężne

Czy firmy mogą przekazywać darowizny pieniężne?

Firmy również mogą przekazywać na rzecz Stowarzyszenia darowizny pieniężne. Pamiętajcie Państwo, że osoby prawne mogą odliczać darowizny do 10% uzyskanego dochodu (Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych - art. 18 ust.1 pkt 1 i 7).

Dlaczego warto przekazywać darowizny pieniężne?

W Polsce mamy do czynienia z ulgami limitowanymi, nielimitowanymi oraz możliwością przekazania 1 proc. podatku. W przypadku ulgi limitowanej darczyńca może odpisać
6 proc. darowizny od PIT lub 10 proc. od CIT. Nieco inaczej jest w przypadku ulg nielimitowanych, gdzie dobroczyńca może odliczyć nawet 100 proc. osiągniętego dochodu. Przykładem są darowizny dokonane na rzecz działalności charytatywno-opiekuńczej. Są one wyłączone z podstawy opodatkowania darczyńców podatkiem dochodowym i podatkiem wyrównawczym. Nielimitowaną ulgą jest również darowizna.

Na co przeznaczamy darowizny?

Wszystkie darowizny od naszych darczyńców są przeznaczone na cele statutowe Stowarzyszenia. Uzyskane w ten sposób pieniądze wydajemy na wspieranie naszych podopiecznych w świetlicach, na żywność, ubrania, książki, gry, zajęcia i warsztaty, środki czystości, obozy letnie i zimowe oraz wiele, wiele innych. Jesteśmy wdzięczni za nawet najmniejszy gest.

Jak przekazać darowiznę?

Jeśli Twoja firma chce w tej chwili przekazać darowiznę na rzecz Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie i Dzieciom SZANSA możesz ją wpłacić na konto Stowarzyszenia:

 

52 2490 0005 0000 4530 3734 7929 (numer konta ALIOR)

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie i Dzieciom SZANSA

ul. Magnoliowa 4

15-669 Białystok

tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

 

Jeśli klikniesz na naszej stronie ikonkę Przekaż dowolną kwotę darowizny możesz zrobić przelew od razu.

 

 

Darowizny rzeczowe

Jak pomagać?

Z pewnością jest wiele rzeczy, które Państwa firma może przekazać Stowarzyszeniu, by mogło ono sprawniej funkcjonować i obejmować opieką większą liczbę osób. Warto również zainteresować się aktualnymi akcjami i potrzebami Stowarzyszenia.

Jeśli Państwa firma ma materiały i artykuły, które mogłaby nam przekazać, będzie to dla nas ogromna pomoc. Czekamy na artykuły spożywcze, piśmiennicze i papierowe, szkolne, ale też sprzęt biurowy dobrej jakości czy sprzęt AGD.

Co zyskuje firma?

Dzięki darowiźnie rzeczowej firma pomaga w zaspokojeniu potrzeb dzieci i rodzin, którymi się opiekujemy. Firma, jej pracownicy i jej właściciel może czuć dumę i satysfakcję z faktu pomagania i wspierania potrzebujących. W ten sposób wpisuje się w działania firm odpowiedzialnych społecznie.

 

 

Darowizny usługowe

Co to jest darowizna usługowa?

Codzienne życie Stowarzyszenia jest wypełnione w najrozmaitsze zadania. Będziemy wdzięczni, jeśli możecie się Państwo podzielić z nami swoimi umiejętnościami. Poprowadzenie interesujących warsztatów dla dzieci, przetłumaczenie tekstu na język obcy, wymalowanie sali czy serwisowanie sprzętu - to tylko propozycje ofert, z którymi możecie się do nas zwrócić. Zapraszamy wszystkich.

W tej chwili nasze potrzeby koncentrują się wokół usług kreatywnych, projektowych, informatycznych, druku, remontowych oraz ciekawych zajęć dla dzieci i dorosłych. 

Jak to zrobić?

Nie każdy może przekazać na rzecz Stowarzyszenia określona kwotę. Są przedsiębiorcy, którzy chcieliby bardziej zaangażować się społecznie i nie do końca wiedzą jak. Mamy bardzo wiele potrzeb związanych z codzienną pracą i rozwojem Stowarzyszenia. Zapraszamy firmy, które chciałyby na naszą rzecz nieodpłatnie świadczyć usługę. Prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy, ustalimy indywidualnie, czego pomoc Państwa firmy mogłaby dotyczyć.

 

 

Wolontariat pracowniczy

Co to jest wolontariat pracowniczy?

Wolontariat pracowniczy polega na angażowaniu się pracowników firm w działalność na rzecz organizacji społecznych. Pracownicy - wolontariusze świadczą różnego rodzaju prace na rzecz potrzebujących, wykorzystując posiadane umiejętności i zdolności, a jednocześnie rozwijając swoje talenty w innych dziedzinach. Firma wspiera ich w tych działaniach i w zależności od swej kultury organizacyjnej deleguje pracownika, jako wolontariusza w czasie pracy, przekazuje pomoc rzeczową, wsparcie logistyczne lub finansowe.

Co zyskują pracownicy?

Wolontariat pracowniczy przyjmuje najróżniejsze i często nieoczekiwane formy. Pracownicy zyskują przede wszystkim: satysfakcję i dumę oraz rozwój osobisty i nabywanie nowych umiejętności, wiedzę o problemach społecznych, a przez to zyskują dystans do codzienności, integrację z rodziną, odpoczynek, przełamanie rutyny.

Jak wolontariusze mogą nam pomóc?

Pracownicy lub współpracownicy na pewno mogą dużo dla nas zrobić. Do zaoferowania mają swoje zawodowe umiejętności, prywatne pasje i wolny czas. Wszystko zależy od pomysłowości i dyspozycyjności osób zainteresowanych podzieleniem się swoim czasem i zdolnościami.

 

Darczyńcy
Najważniejsze dane
Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie i Dzieciom
Szansa
KRS: 0000099022
NIP: 966-16-10-792
Alior Bank:
52 2490 0005 0000 4530 3734 7929
Jak nas wspomagać
Kontakt
Siedziba/biuro Stowarzyszenia
ul. Magnoliowa 4, 15- 669 Białystok
tel. 85 66 30 141
e-mail: sprid.szansa@gmail.com
design by: Heksa.eu